Rīga, tev ir tik daudz ko piedāvāt. Īpaši siltos pavasaros un ziedošās vasarās. Mēs stāstīsim par aktivitāti, kas naudu neprasa. Vien brīvu laiku, labu garastāvokli un kādu foršu biedru līdzi. Pārgājienu maršruti Rīgā ir mūsu šīs dienas tēma. Meži, parki, ielas, jūra un ūdeņi. Rīgā patiesi ir daudz, ko redzēt. Pārliecinies pats!

Pārgājienu maršruti Rīgā

Meža takas

Šis ir arī posms citā tālsatiksmes pārgājiena maršrutā, kas šķērso Baltijas valstis. Meža taka jeb Mežtaka sākas Vecrīgā, Rātslaukumā un ved cauri pilsētas zaļajiem mežiem – Biķernieku un Šmerlim, apejot Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, līdz sasniedz Baltezeru. Pārgājiens ir 19 km garš un aizņem apmēram 6 līdz 8 stundas.

No jūras līdz pilsētas centram

Jūrmala un tās zelta smilšu pludmales faktiski ir tik tuvu, ka jūs varat doties tur kājām. Faktiski ir īpaši izveidots maršruts, kas savieno kūrortpilsētu ar galvaspilsētu. Lec vilcienā (Rīga – Tukums 2; Rīga-Sloka) un pacelies Bulduru stacijā. 23 kilometru garais maršruts vedīs pa jūru, pāri Lielupei, pilsētas robežu mežos un mazāk atklātajos Pārdaugavas rajonos līdz finišam Rīgas vēsturiskajā centrā. Taka ir garās Jūrtaka piekrastes takas šķērsošana cauri Baltijas valstīm, kas ir daļa no Eiropas tālsatiksmes pārgājienu maršruta E11.

Mangaļsala

Labi iezīmētais koka ceļš līkločo cauri piekrastes dabas parkam Piejūra, līdz sasniedz jūru. Nokļuvuši pludmalē, jūs varat beigt savu veselīgo pastaigu ar dažiem vingrinājumiem pie brīvdabas fitnesa aprīkojuma vai aiziet līdz Mangaļsalas piestātnei, kurai ir jauka bāka. Šeit jūs varat arī apbrīnot kuģa Lady Cotlin avāriju, kas ir daļa no jūras ainavas vairāk nekā 60 gadus. Dabas parkā ir arī iespaidīgs militārais mantojums, kas cēlies no 19. gadsimta Krievijas impērijas, kā arī padomju laikiem. Dodieties uz Mangaļsalu ar 24. autobusu – izkāpiet galapunktā.

Čekova spēlēs

Tie, kas nevēlas doties tālu no pilsētas centra, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris piedāvā izbaudīt interaktīvu pastaigu pa pilsētu – Rīgu ar Čehovas acīm. Ar paplašinātās realitātes lietojumprogrammas Overly palīdzību ekskursija ved uz 10 kultūras vietām, kas saistītas ar slaveno aktieri-režisoru Mihailu Čehovu. Šī interaktīvā pastaiga ir daļa no projekta Rīgas-Holivudas tilts, kuru veidojis Mihails Čehovs Rīgas Krievu teātris.

Pa Čehova pēdām

Mūsu maršruti skriešanai Rīgā ir lieliski piemēroti ikdienas 10 k soļu veikšanai. Pārklājot Rīgas parku, tiltu un mazāk apmeklēto rajonu satiksmi, ir pieejams maršruts visiem, neatkarīgi no tā, vai esat veltīts gājējs vai bezrūpīgs ambleris.

Ceram, ka mēs tevi iedvesmojām un dosies vismaz vienā mūsu stāstītajā pārgājienā. Tici mums, tas būs tā vērts. Ja šķiet, ka Rīgu nu jau visu zini, tad ne vella nezini. Ir tik daudz vietu, ko apskatīt un izpētīt. It īpaši šajā ziedošajā laikā.

Categories: Gids