Rīgas pieturas

Rīga, Rīga, skaistā Rīga. Mūsu pilsēta tiešām ir skaista un pat ārzemnieki, kas redzējuši daudz skaistas vietas, novērtē pilsētas burvību. Īpaši skaista Rīga šķiet brīžos, kad atgriezies no ceļojuma. Ja nācies būt miljonu cilvēku lielpilsētās, tad Rīgas šarms tiešām aizrauj. Rīga ir lielo iespēju pilsēta, bet tai pašā laikā nav liela. Tā ir mājīga, dzīvošanai patīkama un pilna vēstures. Tā jau ir, ka vietējie nemaz bieži nepamana pilsētas šarmu un burvību. Tāpēc mēs piedāvāsim idejas mūsu skaistās Rīgas ieraudzīšanai no jauna. Šajā reizē piedāvāsim interesantus veidus, kā palūkoties uz pilsētu savādāk.

Rīgas pieturas – kanoe

Redzot pa Daugavu vai Rīgas kanālu ar kanoe laivām braucošos cilvēkus, noteikti esi kādu reizi padomājis, ka vēlētos arī pamēģināt. Bieži vien jau ir tā, ka cilvēki apstājas vien pie domāšanas. Tomēr mēs ieteiktu rīkoties. Pilsēta no kanoe laivas vai jebkura cita ūdenstransportlīdzekļa – jahtas, kutera, laivas – izskatās pilnīgi savādāk. Noteikti izdosies ieraudzīt citu Rīgu un gūt fantastisku piedzīvojumu. Tiek piedāvāti arī vakara/nakts izbraucieni, kad ļauties romantiskam un nedaudz bailīgam izbraucienam. Protams, tas viss vasarā, bet lieciet aiz auss mūsu ieteikumu.

Velo – foto orientēšanās

Pārsvarā cilvēki pilsētā pārvietojas pa savu ierasto maršrutu darbs / skola un mājas. Vēl tiek pieķerts klāt kāds lielveikals un izklaides vietas. Tas pa lielam viss. Ja dzīvojat uz strādājat, piemēram, Juglā, tad diez vai zināsiet, kas notiek Imantā. Un otrādāk. Tāpēc mēs iesakām vismaz vienu reizi piedalīties velo – foto orientēšanās sacensībās. Tās vasarā notiek vairākas reizes vasarā un tiešām ir lielisks veids, kā iepazīt pilsētu citādā veidā. Pat šķietami zināmas teritorijas var nākties iepazīt pilnīgi citādā veidolā. Ir pat gadījumi, kad sev zināmā apkārtnē nespēj atrast vajadzīgo.

Orientēšanās notiek komandās, kurām tiek piešķirtas kartes. Tajās atzīmēti vairāki punkti ar noteikti rādisu. Blakus kartei ir vairāki attēli. Ļoti bieži tie ir kādi uzraksti, zīmējumi, uzlīmes un citi. Tad nu komanda dodas pārmekkēt teritoriju, tai skaitā pieejamos iekšpagalmus. Svarīgi arī skatīties virs acu līmeņa.

Mums šķiet, ka mēs tevi sakārdinājām. Lai izdodas!

Categories: Gids