Sporta aktivitātes

Rīga ir skaista un jāatzīst, ka arī aktīva pilsēta. Te notiek nu varam jau skaļi teikt, ka pasaules mēroga pasākums – Rīgas maratons. Tāpat tiek organizētas citas vērienīgas sacensības. Kā, piemēram, orientēšanās sacensības. Katru gadu notiek Rīgas velo maratons. Tāpat dažādas citas skriešanas, velo braukšanas, komandu sporta veidu un cita veida sacensības. Pilsēta ir uz aktīva un sportiska viļņa, piedāvājot aktivitātes sākot jau no bērna kājas. Kā piemērs – vasarā bērniem katru nedēļu notiek velo sacensības. Tiek audzināta aktīva un kustīga sabiedrība. Tāpēc turpinājumā sporta aktivitātes Rīgas pilsētā gan vasarā, gan ziemas periodā.

Sporta aktivitātes vasarā

Skriešana

Skriešana ir ļoti demokrātisks un daudziem pieejams sporta veids. Nav vajadzīgs inventārs un arī sporta drēbes un apavi neizmaksā daudz. Vismaz pašā sākumā, kad tikai sākat nodarboties ar šo sporta veidu. Vēlāk jau, protams, vēlams iegādāties dārgākus un piemērotus sporta apavus. Lai skriešana ir baudāma, bez traumām pēdām un visam pārējam ķermenim.

Rīga ir pateicīga skrējējiem. Daudzie skaistie parki, promenādes, Ķīpsala, Andrejosta, Biķernieku mežs, Mežaparks. Un tās nemaz nav visas skaistās vietas skriešanai. Skriešana automašīnu pārpildītās ielās nav patīkama, īpaši baudot izplūdes gāzes. Bet tāpēc iesakām doties uz mūsu nosauktajām vietām un noteikti atradīsiet vēl daudzas citas.

Riteņbraukšana

Arī riteņbraukšana Rīgā ir populāra. Protams, pilsēta nav piemērota ātrai braukšanai. Velo celiņi ir tādi, kādi tie ir. Un cilvēku plūsma nav tas pateicīgākais, lai velo pedāļus mītu lielā ātrumā. Toties patīkamam izbraucienam vienam pašam, draugu vai ģimenes lokā, pilsēta tiešām būs ļoti patīkama. Izvēlaties velo celiņu Rīgas centrs – Mežaparks vai Rīgas centrs – Jūrmalas virziens un būsiet patīkami pārsteigti.

Ziemas sporta aktivitātes

Arī ziemā pilsētā ir ko darīt. Skaidra lieta, ka var turpināt skriet un braukt ar riteni. Tomēr ziemā peivienojas slidošana un distanču slēpošana. Ar slēpošanu varat nodarboties Uzvaras parkā, Mežaparkā un Biķerniekos. Iespējams, ka arī citur. Slidošanai gan ir daudz un dažādu iespēju un nav nemaz jāgaida ziema, lai slidotu. Varat doties uz Akropoles slidotavu, ledus hallēm un ziemas aukstajā laikā uz pilsētā brīvā dabā iekārtotajām slidotavām.

Categories: Gids